KIM JESTEŚMY

Szkołą nauki pływania na windsurfingu. Przez okres 25 lat wyszkoliliśmy setki dzieci, młodzieży i dorosłych.
Miło nam patrzeć, jak duża część z nich powraca do nas w każde wakacje by popływać na jeziorze Sarbsko.

Szkoła pływania na Windsurfingu Habenda

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się pływać na desce oraz tych wszystkich, którzy już śmigają. Dzięki bliskości wydm (termika) i kształtowi jeziora u nas wieje częściej i mocniej niż gdzie indziej.

Nasza szkoła windsurfingu znajduje się nad jeziorem Sarbsko. Akwen, po którym pływamy jest płytki(1m głębokości), a przez to bezpieczny i ułatwiający naukę windsurfingu.

0
Instruktorów
0
Lat doświadczenia
0
Przeszkolonych osób
0
Przepłyniętych mil

WYRÓŻNIA NAS

AUTORSKA METODA SZKOLENIA

IDEALNY AKWEN

PROFESJONALNY SPRZĘT

NASZA SPECJALNOŚĆ

Intensywny, indywidualny kurs – 3 godziny plus 1 godzina sprzętu gratis z gwarancją sukcesu.

PODSTAWY PŁYWANIA

Skrócony samouczek – jak nauczyć się pływać na desce z żaglem – radzi Maciek Borowski,
instruktor i właściciel szkoły windsurfingu Habenda w Sarbsku.

WYBIERZ ODPOWIEDNI SPRZĘT

Weź wyporną (200 – 260 litrów) i szeroką (80 – 100 cm) deskę z mieczem (to ta większa bliżej środka płetwa) otwartym – opuszczonym do wody. Żagiel – pędnik o powierzchni 1,0 – 3,0 m2 dla dzieci 2,5 – 4,0 m2 młodzież i dorośli.

WAŻNA JEST POGODA I AKWEN

Rozpocznij naukę przy słabym wietrze 1 – 2 st. w skali Beauforta – delikatnie zmarszczona woda na akwenie, bez większych fal utrudniających utrzymanie się na desce. Najlepszy będzie płytki akwen ok. 1 m – po pierwsze bezpiecznie, po drugie mniejszy wysiłek przy wchodzeniu po raz kolejny na pokład.

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE

Pędnik (żagiel z bomem i masztem) przenoś i pozostawiaj w taki sposób, aby maszt był skierowany w stronę wiatru. Podczas pływania noś kamizelkę asekuracyjną. Kiedy upadasz i grozi Ci uderzenie masztem w głowę, chroń ją krzyżując nad głową ramiona. W sytuacji , gdy żagiel z deską się rozłączą, goń jak najszybciej odpływającą deskę, a później klęcząc lub leżąc na niej możesz wiosłować ramionami.

USTAL KIERUNEK WIATRU

Jest on prostopadły do fal, które obserwujesz na akwenie. Wejdź na deskę. Wnieś do wody pędnik , dołącz do niego deskę. Ustaw deskę bokiem do wiatru (deska jest skierowana wzdłuż fal). Pędnik przerzuć z wiatrem, na zawietrzną. Wiatr wieje Ci na plecy, spotyka najpierw Ciebie, później deskę, a na końcu pędnik. Wejdź na deskę w rejonie masztu, stopy jedna przed masztem (bliżej przodu – dziobu), jedna za nim, odległość między stopami na szerokość bioder. Sznurek, fał startowy w łapki, teraz lekko ugięte kolana, pępek w stronę nieba i ściśnięte pośladki – to dobra postawa do podniesienia.

Masz pytania odnośnie wolnych terminów i ceny?