KIM JESTEŚMY

Szkołą nauki pływania na windsurfingu. Przez okres 25 lat wyszkoliliśmy setki dzieci, młodzieży i dorosłych.
Miło nam patrzeć, jak duża część z nich powraca do nas w każde wakacje by popływać na jeziorze Sarbsko.

Woda i wiatr to doskonałe połączenie, które stwarza odpowiednie warunki, by uprawiać niesamowity sport wodny – windsurfing. Wiele lat temu zachwyciło nas jezioro Sarbsko i to właśnie tu postanowiliśmy założyć naszą szkołę windsurfingu.

Profesjonalizm i doświadczenie

Od 25 lat uczymy osoby w różnym wieku, jak pływać na windsurfingu. Ten okres wystarczył, by opracować autorską metodą szkolenia, która pozwala nam z radością dzielić się wiedzą i umiejętnościami. Na zespół Habendy składa się 10 instruktorów czuwających nad uczestnikami kursów windsurfingowych. Nasze szkolenia przeszło ponad 5000 osób, które stale do nas wracają i korzystają z idealnym warunków pogodowych. Nasza szkoła windsurfingu znajduje się tuż nad płytkim jeziorem Sarbsko, które umożliwia bezpieczne szkolenie na każdym poziomie. W wielu miejscach głębokość wody wynosi tylko 1 metr. Perfekcyjny akwen ułatwia naukę zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym.

Nasz ośrodek Habenda zlokalizowany jest w pięknym otoczeniu, dwa kilometry od nadmorskiej plaży. Goście mogą liczyć na dobrą kuchnię w tawernie, a także na nocleg w bungalowie, domku letniskowym lub na polu namiotowym.

Szkoła pływania na Windsurfingu Habenda

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się pływać na desce oraz tych wszystkich, którzy już śmigają. Dzięki bliskości wydm (termika) i kształtowi jeziora u nas wieje częściej i mocniej niż gdzie indziej.

Nasza szkoła windsurfingu znajduje się nad jeziorem Sarbsko. Akwen, po którym pływamy jest płytki(1m głębokości), a przez to bezpieczny i ułatwiający naukę windsurfingu.

Szkoła windsurfingu w Sarbsku

Lata doświadczeń pozwoliły nam stworzyć funkcjonalny ośrodek wyposażony w nowoczesny sprzęt, który niezbędny jest do podjęcia nauki windsurfingu. Wynajmujemy deski i żagle, a także umożliwiamy przechowanie własnego sprzętu tuż przy akwenie. Organizowane w naszej szkole windsurfingowej zajęcia, są świetnym sposobem spędzenia czasu w aktywny sposób. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Intensywne szkolenie daje możliwość szybkiego opanowania podstawowych umiejętności, co daje szansę na samodzielną praktykę. Szkolenia windsurfingowe to również okazja do tego, by szlifować swoje umiejętności, osiągać coraz lepsze rezultaty oraz poznać miłośników sportu.

Cicha i spokojna okolica pozwala ponadto cieszyć się innymi aktywnościami – wiele osób wybiera kajak, rower czy żeglugę. Sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego oraz turystycznej miejscowości, jaką jest Łeba, stwarza możliwość skorzystania z wielu okolicznych atrakcji.

Kursy dla każdego

Nasza szkoła windsurfingowa organizuje kursy dostosowane do poziomu uczestników: podstawowy, średni oraz slow. Każdy z nich jest przeprowadzany przez profesjonalnych instruktorów, którzy swoją wiedzę przekazują w prosty i zrozumiały sposób. Szkolenie podstawowe opracowaliśmy z myślą o każdym, kto stawia pierwsze kroki na desce, średnie dla wszystkich, którzy opanowali podstawy, a slow dla pragnących intensywniej i dogłębniej poznać windsurfing. Oferujemy kilka wariantów kursów – można skorzystać ze szkoleń zróżnicowanych pod kątem czasu spędzanego z trenerem. Dodatkowo oddajemy uczestnikom jedną godzinę gratis na naszym sprzęcie, by mogli samodzielnie doskonalić opanowane umiejętności. Szkoła windsurfingowa Habenda to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego uczestnika i świetna atmosfera. Zarażamy pasją i miłością do sportów wodnych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podjąć nowe wyzwanie.

0
Instruktorów
0
Lat doświadczenia
0
Przeszkolonych osób
0
Przepłyniętych mil

WYRÓŻNIA NAS

AUTORSKA METODA SZKOLENIA

IDEALNY AKWEN

PROFESJONALNY SPRZĘT

NASZA SPECJALNOŚĆ

Intensywny, indywidualny kurs – 3 godziny plus 1 godzina sprzętu gratis z gwarancją sukcesu.

PODSTAWY PŁYWANIA

Skrócony samouczek – jak nauczyć się pływać na desce z żaglem – radzi Maciek Borowski,
instruktor i właściciel szkoły windsurfingu Habenda w Sarbsku.

WYBIERZ ODPOWIEDNI SPRZĘT

Weź wyporną (200 – 260 litrów) i szeroką (80 – 100 cm) deskę z mieczem (to ta większa bliżej środka płetwa) otwartym – opuszczonym do wody. Żagiel – pędnik o powierzchni 1,0 – 3,0 m2 dla dzieci 2,5 – 4,0 m2 młodzież i dorośli.

WAŻNA JEST POGODA I AKWEN

Rozpocznij naukę przy słabym wietrze 1 – 2 st. w skali Beauforta – delikatnie zmarszczona woda na akwenie, bez większych fal utrudniających utrzymanie się na desce. Najlepszy będzie płytki akwen ok. 1 m – po pierwsze bezpiecznie, po drugie mniejszy wysiłek przy wchodzeniu po raz kolejny na pokład.

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE

Pędnik (żagiel z bomem i masztem) przenoś i pozostawiaj w taki sposób, aby maszt był skierowany w stronę wiatru. Podczas pływania noś kamizelkę asekuracyjną. Kiedy upadasz i grozi Ci uderzenie masztem w głowę, chroń ją krzyżując nad głową ramiona. W sytuacji , gdy żagiel z deską się rozłączą, goń jak najszybciej odpływającą deskę, a później klęcząc lub leżąc na niej możesz wiosłować ramionami.

USTAL KIERUNEK WIATRU

Jest on prostopadły do fal, które obserwujesz na akwenie. Wejdź na deskę. Wnieś do wody pędnik , dołącz do niego deskę. Ustaw deskę bokiem do wiatru (deska jest skierowana wzdłuż fal). Pędnik przerzuć z wiatrem, na zawietrzną. Wiatr wieje Ci na plecy, spotyka najpierw Ciebie, później deskę, a na końcu pędnik. Wejdź na deskę w rejonie masztu, stopy jedna przed masztem (bliżej przodu – dziobu), jedna za nim, odległość między stopami na szerokość bioder. Sznurek, fał startowy w łapki, teraz lekko ugięte kolana, pępek w stronę nieba i ściśnięte pośladki – to dobra postawa do podniesienia.

Masz pytania odnośnie wolnych terminów i ceny?